Aikido-AikiJuJutsu Kobukai

1381552_579105052137848_143706650_n AikiJuJutsu jest starą japońską sztuką samoobrony. Ta sztuka walki jest dziełem sensei Jan Janssens. Jest to forma Aikibujutsu, która głównie funkcjonuje z technik Aiki z repertuaru Yoseikan Aikido sensei Minoru Mochizuki. W 2001 roku sensei Mochizuki uhonorował sensei Jan Janssens poprzez nadanie mu urzędowego pozwolenia na używanie nazwy AikiJuJutsu Kobukai dla jego szkoły walki.

Sensei Jan Janssens jest posiadaczem stopnia 8 dan AikiJuJutsu Kobukai / Aikido oraz 1 dan Katori Shinto – Ryu (stara japońska sztuka miecza). Jest szefem instruktorów w organizacji IMAF EUROPE.

Główne Dojo sensei Jan Janssens mieści się w Belgii.

AikiJujutsu jest japońską sztuką walki, której korzenie sięgają 1000 lat wstecz.  Nazwę AikiJujutsu można przetłumaczyć jako: „Harmonijne ukierunkowanie energii za pomocą elastycznych technik”.

Z wyłącznie fizycznego punktu widzenia to jest sztuka walki , która używa uchwytów, rzutów, morderczych uścisków, dźwigni i uderzeń. Metody treningowe zostały udoskonalone ze szkoły jujutsu i szkoły miecza.

AikiJuJutsu to dynamiczna sztuka walki. System ten opiera się na wykorzystaniu siły przeciwnika. Osoba, która wykonuje technikę próbuje przejąć kontrolę nad napastnikiem przez opanowywanie ofiarowanej energii (atak) i przez użycie jej przeciwko napastnikowi. Perfekcyjne zastosowanie techniki czyni użycie siły niepotrzebnym.

AikiJuJutsu jest obronną sztuką walki. Pomimo, że głównie ćwiczy się bez użycia broni, walki z jej użyciem nie są zaniedbywane. Bronią są: bokken (drewniana replika miecza), tanto (drewniana replika sztyletu), tambo (30 cm długa batuta), i jo (1.28 mierzący długi drewniany kij).