W dniach 24-25.09. na sali Publicznego Gimnazjum nr 1 w Lubaczowie odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Koryu Karate Jutsu z Mistrzem Hubert Leanen z Belgii, posiadaczem stopnia mistrzowskiego 8 dan. Mistrz przyjechał do Lubaczowa na zaproszenie naszych instruktorów: Czesława i Doroty Stankiewicz.

Przez dwa dni zawodnicy z różnych zakątków Polski, a także delegacja z Litwy uczestniczyli w warsztatach Karate prowadzonych przez Mistrza. Zawodnicy szkolili się z praktycznych zastosowań ruchów kata, a także poznali tajniki kyusho jutsu (ataków na punkty witalne).

Po intensywnych zajęciach i ogromie przekazanej wiedzy odbyły się egzaminy na czarne pasy, które przeprowadził Mistrz Hubert Laenen wraz z sensei Czesławem Stankiewiczem, który reprezentuje Mistrza i sztukę walki – Koryu Karate Jutsu w Polsce. Trzej zawodnicy Lubaczowskiej Akademii Sztuk Walki: Mariusz Grabowski, Rafał Dec i Łukasz Klatka zdobyli pierwszy stopień mistrzowski Koryu Karate Jutsu – 1 dan, a asystent sensei Czesława Stankiewicza – Ryszard Skwarski (Tomaszów Lubelski) zdał na 2 dan.

Seminarium było współfinansowane przez Gminę Miejską Lubaczów, w ramach profilaktyki antyalkoholowej.

ZDJĘCIA